“Для першої групи платників єдиного податку ставка встановлюється в межах 10% прожиткового мінімуму”, – йдеться в ст. 293 Податкового кодексу. Так, до 1 липня показник ПМ для працездатної становить 1 853 гривні, а ставка – 185,3 гривні. Після першого липня прожитковий мінімум становитиме 1 963 гривні, а ставка – 196,3 гривні.

Від прожиткового мінімуму також залежить і розмір податкової соціальної пільги. Згідно із законом, українець, який одержує не більше прожиткового мінімуму для працездатного, має право платити тільки частину податків. Так, дохід, з якого сплачується внесок, зменшується як мінімум на 50% прожиткового мінімуму.

Штрафи

Українці, які приховали від податкової трансферне ціноутворення (збут товарів або послуг взаємозалежними особами по внутрішньофірмовим, відмінним від ринкових, цінами), ризикують заплатити штраф в розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатного. На даний момент це більше 459 000 гривень. Після підвищення індексації пропорційно збільшаться і штрафи.

Варто відзначити, що розмір штрафів визначають, виходячи з розміру ПМ станом на початок року, тому суми збільшаться з запізненням майже на півроку.

Мінімальні пенсії

Менше двох мільйонів українців отримують мінімальну пенсію. До перерахунку прожиткового мінімуму українці старше 60 років повинні отримувати не менше 1497 грн. А з 1 липня ця сума збільшиться до 1564 грн.

Джерело: korupciya.com