З 1 серпня діятимуть нові правила адаптивного карантину

За рішенням уряду, з 1 серпня Україну поділять на чотири зони: “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” й “червону”. У яку потрапила Сумщина та які критерії для переходу з однієї до іншої зони?

Відтепер посилювати чи послаблювати карантин можна в окремих районах та, навіть, містах. Розподіл діятиме з 3-го серпня.

Рішення, до якої зони входитиме населений пункт, прийматимуть відповідно до критеріїв: завантаженість ліжок у лікарнях, середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА, коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19, показник динаміки зростання випадків інфікування коронавірусною інфекцією.

У “червоній зоні” поки Луцьк, Тернопіль і Кіцманський район Чернівецької області. Там забороняється робота транспорту, ТРЦ, кафе, ресторанів та відвідування закладів освіти.

Сумщина, як і більшість інших областей України, увійшла у “зелену зону”. У регіоні діятимуть наступні правила: обов’язкове носіння масок у громадських місцях, масові заходи за умови перебування не більше, ніж 1 людини на 5 м², заповненість кінотеатрів на половину, перевезення пасажирів на сидячих місцях. “Зелений” рівень встановлюють у разі відсутності погіршення ситуації з вірусом упродовж трьох днів.

Поділ України на зони та критерії оцінювання щотижня переглядатиме державна комісія з надзвичайних ситуацій. За оновленнями можна слідкувати на карті України за посиланням.

 

 

Поділитися в соціальних мережах: