Зафіксували витік радіації на затонулому підводному човні “Комсомолець”

У Норвегії вчені виявили, що поблизу затонулого радянського атомного підводного човна “Комсомолець” рівень радіації перевищено в 100 тисяч разів. Про це повідомляє місцевий телеканал TV2.

Фахівці з дослідницького судна “G.O. Sars” взяли проби з вентиляційного отвору поряд з реактором підводного човна. Російсько-норвезький екіпаж під час проведення замірів використовував глибоководний безпілотний апарат Ægir 6000.

Керівник експедиції Хільда ​​Еліза Хелдаль заявила, що показники вимірів поки попередні, і їх треба вивчити більш ретельно. На її думку, радіаційний фон не загрожує рибальству в цьому районі.

Як зазначається, рівень радіації виявився вищим, ніж зафіксований російськими вченими в 2007 році.

7 квітня 1989 року на найкращому і найдорожчому радянському атомному підводному човні “Комсомолець”, що знаходився в Норвезькому морі, сталася пожежа. Підводному човну не допоміг надміцний титановий корпус, він втратив стійкість і затонув. З 69 членів екіпажу 42 загинули. Це стало однією з найбільших аварій радянського і російського підводного флоту.

Наразі атомна субмарина покоїться на глибині близько 1,5 км. Велика глибина ускладнює проведення замірів рівня радіоактивності. Його перевищення через протікання з реактора почали виявляти з початку 90-х років.

Джерело: interfax.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: