Замінити політиків на штучний інтелект?

Багато європейців вважають, що керувати країною повинні алгоритми, а не люди. У питаннях політики машинний інтелект заслуговує довіри. Але в цілому нові технології частіше лякають. Головне побоювання – залишитися без роботи.

Аналітики IE University (Іспанія) в січні опитали 2500 дорослих жителів з семи країн Європи, включаючи найбільші економіки регіону – Великобританію, Німеччину і Францію. Автори дослідження хотіли з’ясувати, як європейці ставляться до нових технологій, які Четверта промислова революція зробить повсюдними.

«Наше опитування підтвердило спостереження багатьох експертів: почуття невизначеності та незахищеності в суспільстві зростає», – відзначають експерти IE University.

Дві третини європейців побоюються, що без належного контролю нові технології завдадуть шкоди суспільству.
Більшість респондентів сподівається, що держави втрутяться у технологічний прогрес і обмежать безконтрольний розвиток за допомогою нових законів і податків. Тільки так, на думку жителів Європи, можна захистити людей від безробіття. Дослідники відзначили, що такої думки європейці дотримується незалежно від статі, віку і країни проживання.

Багатьох також турбує популярність соціальних мереж. Дві третини респондентів вважають, що люди занадто багато часу проводять в інтернеті на шкоду спілкуванню в реальному житті. Більше 50% європейців вважають, що для захисту демократії в соцмережах потрібно заборонити політичний і ідеологічний контент.

Опитування також вказало на невдоволення громадян у багатьох сферах. Більшість визнає, що освітня система і корпоративне середовище не допомагають людині адаптуватися до змін на ринку праці.

Відразу 40% опитаних допускають, що в найближче десятиліття їх компанія припинить існування, оскільки не зможе адаптуватися до мінливих умов.
Виявилося, що політики у європейців також викликають розчарування. Чверть респондентів готова доручити управління країною штучному інтелекту.

«Такі настрої вказують на зростаючу недовіру громадян до держави та політиків і в цілому ставлять під сумнів європейську модель представницької демократії», – зазначають автори дослідження.

IE University вказує на парадоксальну ситуацію. Люди втрачають довіру до інститутів влади, але при цьому хочуть, щоб держава контролювала прогрес і захищала громадян від навали роботів і алгоритмів.

Деякі аналітики вважають, що автоматизація накриє світ подібно Великій депресії, а вплинути на ситуацію зможе тільки грамотна стратегія розвитку – аналог «Нового курсу» Рузвельта. Інші вважають, що штучний інтелект несе загрозу демократії і породить нові форми управління, наприклад алгократію.

Джерело: hightech.plus