Зберігати пильність у святкові дні радить поліція Сумщини

Напередодні та під час Великодніх свят багато мешканців області вирушають  на кладовища, щоб вшанувати пам’ять померлих родичів, чи на гостини або на відпочинок. Відсутністю вдома господарів часто-густо користуються злодії для скоєння  крадіжки, і виносять все, що люди наживали роками. Працівники поліції нагадують громадянам кілька правил, як уберегти своє житло та майно від «незваних гостей». 

Як свідчить поліцейська статистика, на період проведення релігійних та загальнодержавних свят, коли  населення масово виходить відпочинок чи на церковні служби, приходяться  «сплески» скоєння квартирних та будинкових крадіжок. Злодії, напевно знаючи, що господарів немає вдома, вдираються до  чужих помешкань та виносять все, що трапляється під руку – починаючи від грошей та ювелірних виробів, і закінчуючи одягом, харчами та електроінструментом. Тож правоохоронці радять:

  1. Виходячи з дому, щільно закрийте кватирки, балконні рами та  двері, зашторте вікна.
  2. Якщо квартира чи будинок знаходиться під сигналізацією, не забудьте увімкнути її, навіть якщо полишаєте домівку на півгодини – злодіям достатньо для скоєння крадіжки і 10 хвилин.
  3. Не залишайте ключі від квартири під килимом, на електрощиті, в поштовій скринці або інших «сховках». Крадіям не гірше від вас знають ці «таємниці».
  4.  Якщо ви збираєтесь їхати на гостини на два-три дні, не розповідайте про це без необхідної потреби. Лише обмежене коло людей повинно знати, на який термін залишаєте помешкання.
  5. Попросіть на цей період ваших знайомих, сусідів доглянути за квартирою, регулярно виймати кореспонденцію з поштової скриньки. Якщо впевнені у порядності своїх знайомих, доречно буде доручити їм ключі від житла, аби вони увечері могли відвідати  квартиру чи будинок, увімкнути світло,  перевірити  цілісність вікон та балконних дверей.
  6. В тому разі, якщо за вашої відсутності мають повернутися члени вашої родини, тримайте з ними постійний контакт, аби знати, що вдома все в порядку, і вашій родині ніщо не загрожує.

Будьте обережними та уважними, і пам’ятайте — дотримання цих простих правил значно зменшить ризик скоєння крадіжки з вашої оселі.

Поділитися в соціальних мережах: