Здавати кров корисно: Супрун запустила флешмоб до Всесвітнього дня донора

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров ‘я Уляна Супрун закликала українців долучитися до порятунку життів, ставши донорами крові.

“Якщо ви постійно плануєте здати кров, але поки що не наважилися це зробити, — є хороша нагода здати кров вже цього тижня”, – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Уляна Супрун нагадала, що в Україні триває тиждень благодійної здачі крові, приурочений до Всесвітнього дня донора, який відзначають 14 червня.

При цьому голова Мінохорони здоров’я розповіла, що в нашій країні близько 70% донорів здають кров лише один раз. Цього недостатньо, щоби забезпечити потребу та допомогти всім, кому потрібна кров. Кожна здача крові дуже важлива, а будь-яка група крові потрібна щодня.

“Відповідно до рекомендацій ВООЗ, кількість донацій донорської крові на рік має бути не менше 1,3 мільйона. В Україні ми відстаємо у 2,5 рази — за 2017 рік в нас відбулася лише 571 тисяча донацій. Але ми можемо це змінити”, – наголосила Уляна Супрун.

Вона закликала українців взяти участь у флешмобі до Всесвітнього дня донора.

“Сьогодні кожен охочий може допомогти популяризувати культуру донорства і долучитися до порятунку життів. Здавайте кров та впродовж тижня публікуйте в соцмережах свої фотографії з хештегом #яДонор або #яДонорка. Навіть якщо ви здавали кров лише раз у житті чи робите це регулярно — важливо ділитися будь-яким досвідом з іншими, щоби більше людей долучалися до культури донорства та розуміли, що це дуже важливо”, – зазначила Уляна Супрун.

Вона також додала, що на профільному фото у Facebook можна встановити тематичну рамку від Мінохорони здоров’я.

“Бути донором не лише круто та важливо, але й корисно для здоров’я. Це хороша нагода рятувати життя, оздоровлюватися та втілювати зміни разом!” – резюмувала Уляна Супрун.

Female doctor with the stethoscope holding smiling heart

Як діяти, якщо ви хочете здати кров:

  1. Прочитати про абсолютні та тимчасові протипоказання щодо здачі крові та її компонентів.

  2. Ознайомитись із пам’яткою для майбутніх донорів.

  3. Прийти здати кров до відповідного пункту (у Сумах це Сумський обласний центр служби крові за адресою: пров. Громадянський, 2 (біля ЦМЛ)

Джерело: vechirniy.kyiv.ua