1 березня в Україні стартує місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухівки

Аби вивести з незаконного обігу зброю, боєприпаси, вибухівку та спецзасоби, Національна поліція України з 1 до 31 березня 2016 року проводитиме місячник добровільної здачі зброї.

Як повідомляє сектор комунікації ГУНП України в Сумській області, громадяни, які добровільно здадуть до поліції зброю, боєприпаси, вибухові матеріали та спеціальні засоби, що зберігаються у них незаконно, будуть звільнені від кримінальної відповідальності. Більше того, якщо вони у визначений термін добровільно здали до поліції мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, то в подальшому після оформлення відповідних документів у них є можливість зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах.

Водночас поліція застерігає власників зброї від порушень правил зберігання та обліку зброї. Порушення цих правил тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену законом. У випадку закінчення терміну дії дозволів на право зберігання зброї необхідно за місяць до закінчення дії дозволу звертатися до служби дозвільної системи поліції за місцем проживання. Щоб не наразитися на неприємність, власникам мисливської вогнепальної та газової зброї, необхідно суворо дотримуватись визначених умов зберігання зброї, оскільки мають місце випадки втрати зброї або незаконного заволодіння нею з автомобілів та помешкань громадян. Тож радимо не залишати зброю без нагляду, та ще раз перевірити надійність замків у сейфах для її зберігання.

Громадянам слід звертатись до територіальних органів головного управління Національної поліції України або дільничних інспекторів поліції в місцях проживання або тимчасового перебування.

Мешканці обласного центру можуть отримати консультацію з цих питань за адресою: Сумський відділ поліції, м. Суми, вул. Охтирська, 14, кабінети 1, 17. Телефони: 66-77-47, 050-407-31-02. Для жителів Сумського району: Сумське районне відділення поліції, м. Суми, вул. С.Бандери (колишня Баумана), 11. Телефони: 66-77-75, 66-73-90, 050-805-44-43.

Поділитися в соціальних мережах: