Аферу на два мільйони гривень викрили сумські митники

Фіскальна служба разом із прокуратурою Сумської області викрили злочинну схему підробки документів. Справа стосувалася імпортованого вугілля на майже 2 мільйони гривень, що було завезене для подальшої реалізації на всій території України.

08 вересня 2016 року керівництво підприємства-порушника надало до митного оформлення в режимі «Імпорт» митну декларацію на товар «Вугілля кам’яне» вартістю майже 74 тис. доларів США (майже 1,9 млн. грн.). У результаті експертизи було встановлено, що подане до митного оформлення вугілля відноситься до різновиду твердої осадової породи — антрацит.

Заступник директора підприємства, який подавав документи для оформлення товару, надав митникам неправдиві відомості щодо найменування товару та відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД. Проте на цьому правопорушники не зупинилися.

Через чотири дні з цим же підприємством склався прецедент. На цей раз вартість вугілля у поданий декларації на товар «вугілля кам’яне» склало 4,4 тис. доларів США (майже 109 тис. грн). Документи для оформлення подавалися по тій же схемі, що і в попередній раз.  Зловмисники намагалися оформити вугілля в режимі «імпорт» загальною вартістю майже 2 мільйони гривень на основі подання до органу доходів та зборів підроблених документів отриманих незаконним шляхом для здійснення подальшого збуту по території України.

За даними фактами порушено кримінальне провадження за статтею 366 Кримінального кодексу України «Службове підроблення». Санкція відповідно до Митного кодексу України передбачає накладання штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з їх подальшою конфіскацією, а також вилучення транспортних засобів, що здійснювали перевезення. Кримінальну відподальність визначить суд.

241-34530551d47b205d999042c172670032

Поділитися в соціальних мережах: