Активісту з Лебедина, який укусив правоохоронця за ногу, загрожує 5 років тюрми

Як повідомляє сайт обласної прокуратури, у жовтні 2015 року один із місцевих телеканалів оприлюднив інформацію, що в Лебедині по-звірячому побили активістів. У сюжеті йшлося, нібито працівники міліції під час безпідставного затримання побили місцевого мешканця П. Вказані відомості прокуратурою Сумської області було внесено до ЄРДР за фактом перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу (ч. 2 ст. 365 КК України).
У ході досудового слідства було встановлено, що 27 вересня 2015 року П. разом із дружиною перебував у одному з місцевих розважальних закладів. Побачивши, що біля його автомобіля стоять працівники міліції та щось записують, П. намагався вирвати у них із рук папери, поводив себе неадекватно, кричав і нецензурно виражався. Перешкоджаючи діям працівників міліції, П. вкусив одного з них за ногу, а іншого вдарив головою в обличчя. Правоохоронці доставили П. у міськвідділ, де він намагався нанести удари ногами працівникам Лебединського МВ УМВС, а потім симулював приступ і впав на підлогу. На кареті «швидкої», яку викликали працівники міліції, П. був госпіталізований у терапевтичне відділення (не в реанімаційне, як стверджувала дружина) з діагнозом – отруєння сурогатами алкоголю, порушення психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю.
На даний час кримінальне провадження за фактом перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу закрите. Натомість П. повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 342 (опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним покладених обов’язків щодо охорони громадського порядку), ч. 2 ст. 345 (умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків) КК України.
Санкція з найтяжчої інкримінованої П. статті передбачає обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Поділитися в соціальних мережах: