Cуд наклав арешт на квартиру, набуту шахрайським шляхом

c848e0d04bf31a28170cf88f39b80ada_1511529320

Колегія суддів Апеляційного суду Сумської області розглянула апеляційну скаргу власника об’єкта нерухомості на ухвалу Ковпаківського районного суду м. Суми, якою йому було заборонено відчужувати арештоване майно.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, у грудні минулого року  в ході оперативно-розшукових заходів працівниками поліції було встановлено факт підробки документів на одну із квартир в обласному центрі та заволодіння нерухомістю  шахрайським шляхом. В ході досудового розслідування з’ясувалося, що  приватний нотаріус Кременчуцького міського нотаріального округу Полтавської області відповідно до рішення Зарічного районного суду м. Суми посвідчив договір купівлі-продажу квартири,  власником  якої, за новими документами, став апелянт. Проте, як згодом було встановлено правоохоронними органами, справи щодо зазначеного об’єкта нерухомості сумський суд не розглядав і відповідного рішення по ній не приймав.

Квартиру, набуту шахрайським шляхом, було визнано речовим доказом та відповідно до ч.2 ст. 170 Кримінального-процесуального кодексу України  направлено до суду клопотання про накладання арешту на зазначене майно. Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми позицію сторони обвинувачення підтримав та задовольнив клопотання прокурора та слідчого.+

Не погоджуючись з таким рішенням суду першої інстанції, власник майна подав апеляційну скаргу, в якій просив суд апеляційної інстанції скасувати рішення слідчого судді та постановити нову ухвалу, якою відмовити слідчому у  задоволенні клопотання про накладання арешту.

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів Апеляційного суду Сумської області апеляційну скаргу відхилила, а ухвалу місцевого суду залишила без змін. Виходила з того, що зазначений об’єкт нерухомості є доказом вчинення злочину, а відповідно до ч.2 ст. 170 КПК України арешт на майно накладається з метою його збереження та запобігання можливості пошкодження, відчуження, передачі тощо.

Джерело: Сумські Дебати

Поділитися в соціальних мережах: