Матері доведеться відповідати перед законом за те, що донька вдарила її ножем

Нещодавно у Кролевці стався жахливий випадок, про який ми повідомляли: 4 лютого до чергової частини поліції надійшло повідомлення від бригади швидкої допомоги про жінку, яку поранила ножем її власна 13-річна дочка.

Слідчо-оперативна група, яка виїхала на місце подій, встановила, що ця інформація відповідає дійсності. Постраждалу жінку з проникаючою колото-різаною раною передньої черевної стінки і різаними ранами передпліччя доставили до лікарні.

«Попередньо було встановлено, що агресію у дівчинки викликала заборона матері піти на прогулянку в місто з друзями. З дівчинкою працюють педагоги, медики та психологи, – прокоментував подію Андрій Малюшін, начальник Кролевецького відділення поліції. – Лікарі надали жінці всю необхідну допомогу, і зараз її життю нічого не загрожує».

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ст.121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження).

Що ж це за родина, в якій дитина здатна на таку жорстокість? Можливо, в ній завжди таким чином з’ясовують стосунки і дівчинка просто не бачила інших прикладів? Або це педагогічно запущена дитина, якій батьки не приділяли уваги? Ні, як з’ясувалося, це зовсім не той випадок.

Близько двох років тому дівчинка втратила батька. Це сильно вплинуло на її моральний стан і поведінку. Проте, мама приділяла їй увагу і контролювала, що, з огляду на вік дівчинки, іноді призводило до сварок. Жінка переживала, що дитина зв’яжеться з поганою компанією, – і компанія, з якою вона збиралася вирушити до міста, була, на її думку, саме такою. Це і стало причиною відмови, який привів до драматичної розв’язки.

Мамі запропонували обстежити дівчинку, щоб встановити, чи не була її поведінка наслідком відхилення у психічному розвитку. Однак жінка відмовилася, а зробити це без згоди батьків неповнолітнього можна, тільки коли мова йде про вбивство. Тому дівчинка перебуває вдома, з нею продовжать працювати психологи. Хочеться вірити, що вони зможуть допомогти цій родині знайти спільну мову.

Оскільки віку кримінальної відповідальності школярка не досягла, швидше за все, відповідати за її вчинок доведеться… матері. Буде відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків адміністративною чи кримінальною – поки невідомо.

ВШ

Поділитися в соціальних мережах: