На Сумщині прокуратура підозрює директора ТОВ в ухиленні від сплати податків

прокуратура

Прокуратурою Сумської області спільно зі співробітниками Державної фіскальної служби викрито директора товариства з обмеженою відповідальністю, через злочинні дії якого до бюджету не сплачено податків у великому розмірі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що керівник під час здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства з метою штучного завищення податкового кредиту використовував підроблені документи щодо придбання товарно-матеріальних цінностей у контрагентів, при цьому фактично товари придбані не були. У подальшому директор вносив до декларацій з податку на додану вартість завідомо неправдиві відомості щодо понесених витрат. Вищезазначені дії підприємця, згідно з висновком експертизи, призвели до заниження податку на додану вартість на загальну суму близько 800 тис. грн.

За результатами податкової перевірки винесено повідомлення-рішення, відповідно до якого зазначеному товариству збільшено суму грошового зобов’язання по сплаті податків до 945 тис. грн та 208 тис. грн штрафних санкцій.

На даний час директору товариства вже вручено повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 212 (умисне ухилення від сплати податків), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа) КК України.

Підозрюваному загрожує штраф від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Поділитися в соціальних мережах: