На Сумщині шахрай виманив гроші, що збирали на лікування хворої людини

Як встановили  працівники шосткинської поліції, під приводом надання благодійної допомоги на лікування аферисти дізнались конфіденційні дані банківської картки хворої жінки, після чого спустошили її рахунок.

Учора за допомогою до працівників Шосткинського відділу поліції звернулася 44-річна жителька райцентру. Вона повідомила, що стала жертвою шахрайства, та розповіла про обставини злочину. З‘ясувалось, що напередодні їй  подзвонив невідомий чоловік і запропонував в якості благодійної допомоги перерахувати  певну суму на лікування її хворої сестри. Оскільки сім‘я рада будь-якій запропонованій сумі, вона, звичайно, погодилась. «Благодійник» же під приводом переказу грошей випитавши всі дані її банківської картки, пообіцяв буквально за кілька хвилин поповнити рахунок на запропоновану суму. Однак ані за годину, ані до вечора гроші так і не надійшли. Більш того, перевіривши стан банківського рахунку, заявниця виявила зникнення восьми тисяч гривень.

У поліції за цим фактом відразу ж відкрили кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 190 КК України та ведуть пошуки аферистів.

Правоохоронці знову застерігають громадян: за будь-яких обставин, хто б і що б вам не обіцяв, – не розголошуйте коди доступу до своїх банківських карток і рахунків. Для того, щоб вам поповнили рахунок, відправнику досить знати номер картки.  Якщо виникає необхідність додаткових фінансових операцій – в цьому разі слід звернутися особисто до найближчої філії вашого банку, і там, у присутності та за допомогою консультанта, вирішити  наявне питання. Пам‘ятайте: пін-код та cvv-коди не повинен знати, крім власника картки, ніхто інший, навіть банківські працівники.

Поділитися в соціальних мережах: