На Сумщині злодії під різними «масками» обкрадають пенсіонерів

На Сумщині невідомі зловмисниці збагатились на 72 000 гривень за рахунок довірливих пенсіонерок. Назвавшись працівницями соцзабезу та житлово-комунального господарства, вони потрапили до їх осель та примудрилися викрасти всі заощадження літніх людей. За цими фактами поліцейські вже розпочали кримінальні провадження і вкотре звертаються до громадян з проханням не впускати в свої оселі незнайомих людей, а про всіх підозрілих повідомляти на номер «102».

Серед білого дня до квартири 78-річної сумчанки, що проживає разом з чоловіком у багатоповерхівці по вулиці Харківській, завітали дві невідомі жінки. Назвавшись соцпрацівницями, вони з порогу заявили, що займаються оформленням субсидій, і завітали до літнього подружжя, аби прийняти заяву. Старенька, яка якраз була вдома одна, запросила нежданих гостей до кімнати, але  ті направились на кухню. Жінка, звісно ж, пішла за ними.

«Соціальні працівниці» дістали з прозорої теки папір, та, ставши за спиною господині, почали диктувати заяву на субсидію. Весь час, поки жінки та немічна господиня знаходилися на кухні, вхідні двері до квартири залишалися незамкненими. Тож, скоріш за все, була і третя спільниця зловмисниць, яка тихцем прослизнула у квартиру, і за кілька хвилин, понишпоривши по кімнатах, знайшла схованку та поцупила 32 700 гривень та 900 доларів США.  Після того, як злочин було вчинено, дві «соцпрацівниці» теж відразу ж покинули квартиру.

Того ж дня за схожою схемою дві невідомі жінки обікрали 79-річну пенсіонерку в Охтирці. Лиш з тією відмінністю, що назвалися вони працівницями житлово-комунального господарства. Зловмисниці, скориставшись немічним станом жінки та її неуважністю, викрали з чужої оселі 15 000 гривень.

«Ми переконливо просимо жителів області надзвичайно серйозно ставитися до збереження свого майна, грошей та цінностей, – коментує начальник Сумського відділу поліції Павло Карабута. – Не впускати до свого житла невідомих осіб, ким би вони не називалися: представниками газового господарства, електромереж, пенсійного фонду, соціальних служб чи Червоного Хреста, аж поки візитери не пред’являть службового посвідчення особи, паспорта чи  документу, що підтверджує повноваження на проведення перевірок чи здійснення якихось робіт. Якщо ж у вас все ж виникають сумніви, – покличте сусідів, терміново зателефонуйте рідним або до поліції. Поліцію радимо негайно викликати і тоді, коли на вулицях приватного сектору чи у під’їзді  будинку ви помітите підозрілих незнайомих людей, які пропонують поворожити, зняти порчу, щось видивляються, стукають у двері, цікавляться, де проживають одинокі люди, пенсіонери, пропонують купити у них дешеві продукти, цукор, мед тощо. Зловмисники такими нехитрими способами з’ясовують, де можна поживитися, та вибирають жертву з числа одиноких людей, пенсіонерів або дітей».

Пам’ятайте, у випадку вчинення злочину чи правопорушення стосовно вас обов’язково викликайте поліцію за телефоном 102. Поліція працює без вихідних і цілодобово.