На Сумщині дві злодійки вкрали у 91-річного пенсіонера всі його заощадження

Зловмисниці винесли з хати старого чоловіка  близько 40 тисяч гривен – всі заощадження, збирані ним з пенсії протягом кількох років. Поліцейські розшукують крадійок і сподіваються на допомогу небайдужих громадян.

Сам обікрадений пенсіонер сповістив про злочин до поліції та розповів про всі обставини події. За його словами, він саме перебував у хаті, коли у двері хтось постукав. На порозі стояла молода жінка. Ще одна жінка стояла на вулиці біля хвіртки.  Як їм вдалося відкрили замкнену хвіртку, він так і не зрозумів.

Візитерки розповіли, що у скорому майбутньому мають міняти старі гроші на нові купюри. Для цього необхідно зараз переписати номери всіх купюр, що маються у хаті, і згодом їх без жодних проблем поміняють у банках. Жінка запевняла: якщо цього не зробити, то гроші обміняти буде неможливо. Вона з колегою вже начебто побували у дочки пенсіонера, і переписали всі її заощадження. Повагавшись, дідусь таки виніс гроші, і гостя заходилась їх перелічувати і переписувати. А поки що попросила старого все-таки замкнути хвіртку. І не встиг господар дійти до воріт, як візитерка прошмигнула мимо нього у відкриті двері і разом з «колегою» побігла по вулиці геть. Зрозумівши, що його тільки-но обібрали, старий в міру своїх сил переслідував злодійок до зупинки. Однак на тих очікувала автівка, і щойно жінки сіли до салону, як легковик тут же зник за найближчим поворотом.

У поліції за фактом крадіжки грошей відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 3 ст. 185 КК України  «Крадіжка», в рамках якого розшукують  обох зловмисниць.

Правоохоронці звертаються до громадян з проханням: якщо вам відома будь-яка інформація, що допоможе слідству, або ви маєте відомості щодо осіб зловмисниць, повідомте про це за адресою: м. Суми, вул. Першотравнева, 21, або за телефонами (0542) 66-72-04, 050-30-72-005, 050-40-73-102, 102.

Працівники поліції застерігають громадян від зайвої довірливості і радять не впускати у свої домівки незнайомих або малознайомих осіб, ким би вони не називались і на кого б не посилались. Якщо візитери представляються працівниками  житлово-комунальних підприємств, енергозбуту чи газового господарства, то, перш ніж впускати їх у своє помешкання,  запитайте у них службові посвідчення. Потім запишіть посаду та прізвище і уточніть у диспетчера зазначеного підприємства, чи у них і справді працює така людина. Якщо ж ви не маєте телефона або не знаєте контактних номерів підприємства – домовтеся, щоб людина прийшла в інший час, коли вдома, окрім вас, буде ще хтось з родини.

До відома громадян – жодної грошової реформи у країни не заплановано і не ведеться!

Тож за жодних обставин не слід вірити у байки про обмін грошей, і тим більше не слід показувати незнайомим людям свої статки. Якщо ж несподівані гості шукають інших привидів зайти до вас додому, як то написати заяву на субсидію чи підвищення пенсії, перерахунок комунальних оплат тощо  – просто телефонуйте на лінію «102» і повідомте про підозрілих візитерів. Це відлякає їх від вас та на певний час убезпечить від протиправних зазіхань.