На Великописарівщині чоловік знайшов 48 набоїв до автомату Калашникова

Знайдені на узбіччі дороги боєприпаси 38-річний житель Великописарівського району здав поліцейським. Про це повідомляє  Сектор комунікацій ГУНП в Сумській області.

За словами чоловіка, на знахідку – поліетиленовий пакет з патронами —  натрапив поблизу одного з сіл, біля чагарника. Зрозумівши, що це річ небезпечна, вирішив забрати додому і сховати в сараї, аби набої не потрапили до  рук злочинців чи не стали іграшкою для дітей. Громадянин запевнив правоохоронців, що не збирався довго тримати у себе боєприпаси, тому вирішив добровільно здати їх до відповідних органів.

Вилучені набої працівники поліції направили на експертизу до Науково-дослідницького криміналістичного центру. За висновками балістичної експертизи патрони придатні до стрільби і є бойовими припасами до нарізної вогнепальної зброї автомату Калашникова калібру 5,45 мм.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.  Але, зважаючи на те, що громадянин сам звернувся до працівників поліції та добровільно віддав бойові припаси, його не будуть притягуватися до кримінальної відповідальності. Поліція нагадує, що добровільна видача вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин і пристроїв звільняє громадян від кримінальної відповідальності.

Поділитися в соціальних мережах: