Прокуратура винесла обвинувачення посадовцям за протиправні дії щодо активістів Революції гідності

Завершено розслідування по 6 кримінальних процесах щодо 7 посадових осіб і суддів, які перешкоджали волевиявленню учасників мирних акцій протесту під час Революції гідності. У даний час обвинувальні акти по ним направлені в суд. Про це повідомив прокурор Сумської області Віталій Матвійчук.

За його словами, складено повідомлення про підозру в перевищенні службових повноважень стосовно колишнього начальника УМВС в Сумській області, судом він оголошений в розшук. За оперативною інформацією він переховується в Росії.

«Оголошено підозру двом прокурорам Сумської області та слідчому слідчого відділу УМВС України в Сумській області за залучення до відповідальності завідомо невинної особи», — зазначив прокурор. Крім того, кримінальні провадження відкриті щодо суддів Ковпаківського суду міста Суми, колишнього прокурора Сумської області, колишнього начальника УМВС в області та заступника начальника УМВС.

Суддям Ковпаківського районного суду Сум інкримінується вчинення кримінальних злочинів за ч. 3 ст. 371 (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою) і ч. 2 ст. 375 (винесення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) КК України.

Колишньому прокурору області інкримінується вчинення кримінальних злочинів за ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) і ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) КК України.

Колишньому заступнику начальника УМВС України в Сумській області інкримінується вчинення кримінальних злочинів за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) КК України.

Двом прокурорам прокуратури Сум і слідчому СВ Сумського МВ УМВС України в Сумській області інкримінується вчинення кримінальних злочинів за ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) КК України.

Колишньому начальнику УМВС України в Сумській області інкримінується вчинення кримінальних злочинів за ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) і за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) КК України.

Джерело НБН

Поділитися в соціальних мережах: