Роменчанина, який сірчаною кислотою облив колишню дружину, знову судитимуть

4

Апеляційний суд повернув на повторний розгляд справу жителя районного центру, якого обвинувачували у жорстокій спробі вбивства колишньої дружини, натомість суд першої інстанції визнав 50-річного чоловіка винним у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень.

Про це повідомили у прес-службі суду.

Роменчанина обвинувачували в тому, що він на ґрунті ревнощів та відмови дружини проживати разом, з метою позбавлення її життя з особливою жорстокістю, проник до її оселі та поки вона спала облив сірчаною кислотою. Коли жінка прокинулася від болю та спробувала втекти, він вилив решту небезпечної хімічної речовини  на її тіло та наніс дерев’яною палицею кілька ударів по голові аж поки та не знепритомніла й не перестала причутися. Чоловік, вважаючи, що досяг своєї мети, залишив місце злочину, прихопивши з собою знаряддя його вчинення. Однак з причин, які не залежали від волі обвинувачуваного, жінка не померла. Потерпілій були завдані легкі та тяжкі тілесні ушкодження.

Розглянувши матеріали справи, суд першої інстанції дійшов висновку про відсутність в діях обвинуваченого ознак замаху на вбивство і в зв’язку з цим кваліфікував його дії  за ч.2 ст.121 КК України, визнав його винним у вчиненні даного злочину та засудив до 8 років позбавлення волі.

З таким рішенням не погодилася ні сторона захисту, ні сторона обвинувачення. Обидві подали апеляційні скарги на рішення суду першої інстанції. Захист зазначав на невинуватості чоловіка, неповноті розгляду судом справи тощо. Сторона обвинувачення просила скасувати вирок через невідповідність призначеного покарання ступеню вчиненого злочину, не взяття судом до уваги  доказів, які підтверджують наявність у обвинуваченого умислу саме на вбивство потерпілої, та просила призначити новий розгляд справи в суді першої інстанції.

“Розглянувши матеріали апеляційного провадження, колегія суддів скасувала вирок Роменського міськрайонного суду, оскільки судом першої інстанції не була надана оцінка ряду доказів, та призначила новий розгляд справи в іншому складі суду”, – повідомили в Апеляційному суді Сумської області.

Довідка: Санкція статті п.4 ч.2 ст. 115 (Умисне вбивство вчинене з особливою жорстокістю) ККУ передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна. Санкція статті ч.2 ст.121 ККУ (Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, або спричинило смерть потерпілого) карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.