Розповсюдження психотропних речовин тягне за собою кримінальну відповідальність

Через «рекламу» різноманітних солей, спайсів та інших психотропних речовин, розміщену на будівлях, парканах чи в мережі Інтернет, працівники Управління протидії наркозлочинності рекомендують батькам звертати увагу на поведінку та коло спілкування своїх дітей.

Написи фарбою з балончиків на кшталт «солі + фен», «бєлий і соль» на стінах будівель та парканах у населених пунктах області не залишилися непоміченими ні звичайними громадянами, ні поліцією. Цільова аудиторія, на яку направлена така «реклама», — молодь від 16 до 25 років. Спершу ці «солі» з’явилися на початку 2000-х у США та Європі, але коли тамтешні правоохоронці виявили, що дія цих синтетичних речовин за ефективністю значно перевищує марихуану, їх легальний обіг заборонили майже скрізь.

В Україні така заборона на подібні речовини існує з 2010 року. «Восени минулого року працівники Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Сумській області припинили діяльність 24-річного жителя міста Миколаєва, який, прибувши в Суми, через так звані «закладки» займався реалізацією наркозалежним особам та молоді солі РVP, — коментує т.в.о. начальника Управління протидії наркозлочинності Олександр Ройко. — У зловмисника поліція вилучила 100 грамів цієї психотропної речовини та 20 грамів амфетаміну. Вартість вилученого за цінами «чорного ринку» складає 54 000 гривень».

Приблизно тоді ж правоохоронці в Сумах затримали і 19-річного місцевого жителя, у якого вилучили 15 поліетиленових пакетиків, в яких було розфасовано 27 грамів «солі». Поліція відкрила кримінальні провадження за ч.3 ст. 309 Кримінального кодексу України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту». Зловмисникам може загрожувати від п’яти до восьми років позбавлення волі. Аби протистояти розповсюдженню наркотичних і психотропних речовин, Управління протидії наркозлочинності разом з відділом боротьби з кіберзлочинністю проводять спільні заходи і вираховують сайти та мережі, на яких рекламуються та пропонуються у продаж психотропні чи наркотичні речовини.

Правоохоронці рекомендують батькам підлітків звернути увагу на поведінку своїх дітей. Характерні ознаки поведінки для людей, що вживають психотропні речовини, – це надзвичайна збудженість і надмірна фізична активність. Такі люди завжди пожвавлені, можуть не спати навіть по дв -три доби й залишатися в тонусі. А ще часто виказують себе безпричинним, «дурним» сміхом і якимись неадекватними діями та вчинками. Звертайте увагу також і на те, з ким спілкуються ваші сини та доньки, на вміст їхніх кишень. Коли ж запідозрите, що ваша дитина могла «підсісти» на наркотики чи психотропи, — негайно зверніться за порадою до лікаря- нарколога.A-2 A-3

Джерело: Відділ комунікації поліції Сумської області

Поділитися в соціальних мережах: