Сумська поліція дає поради, як вберегтись від квартирних крадіжок

Правоохоронці Сумщини застерігають мешканців міста та області від квартирних злодіїв та дають рекомендації, як не стати їх жертвою.

Так, лише за добу на лінію «102» надійшло сім повідомлень від мешканців міста та області, які повідомили, що їх квартири обікрали. Заявники скаржились на невідомих зловмисників, які з квартир та будинків вкрали значні суми грошей, золоті та срібні вироби та цінні речі. Встановити підозрюваних вдалось лише у двох випадках.

«Активізація квартирних крадіжок припадає саме на період початку посівних робіт та напередодні травневих свят, — зазначає Володимир Бабич, заступник начальника ГУНП в Сумській області. – Однак, дотримуючись елементарних правил безпеки, можна значно зменшити ризик побачити свою квартиру обібраною».
Зазвичай квартирні крадії до будинків та приміщень потрапляють шляхом злому вхідних дверей, пошкоджень замків, шляхом віджиму пластикових вікон або ж через відчинене вікно. Тому, якщо ви плануєте покидати свою оселю, все ретельно закривайте, а цінні речі тримайте в сейфі і не виставляйте їх на показ.

У поліції наголошують, що іноді своїх жертв злодії шукають у соцмережах. Через Інтернет вони дуже легко визначають, чи власник квартири вдома. Тож, якщо вас не буде дома декілька днів або тижнів, домовтеся із сусідами, аби вони наглядали за вашою квартирою і регулярно виймали кореспонденцію з поштової скриньки. Попросіть когось із родичів під час вашої відсутності хоча б декілька разів на тиждень, періодично навідуватись до будинку, вмикати світло в кімнатах у вечірній час доби. Обов’язково ставте решітки, якщо живете на нижніх поверхах. Та щоб бути спокійними і не турбуватися про можливість проникнення до вашої квартири, встановлюйте системи сигналізації.
Але якщо вже сталося так, що ви стали жертвою крадіжки, терміново викликайте поліцію або телефонуйте на «102». Пам’ятайте, чим швидше Ви повідомите про скоєння злочину, тим більше шансів затримати злодія!

Поділитися в соціальних мережах: