У Шостці затримали шахраїв, які ошукали місцевих жителів майже на 100 тисяч гривень

Чоловіки діяли за поширеною схемою: один телефонував громадянам, сповіщав про вчинення їх родичами ДТП та вимагав гроші на лікування потерпілих в аварії перехожих. Двоє інших, отримавши адресу чергової жертви, забирали у приголомшеної людини пакет з поспіхом зібраними грошима, які й призначались на лікування таких неіснуючих насправді «потерпілих». Нині поліція встановлює причетність виявлених зловмисників до вчинення інших аналогічних злочинів на території області.

Поліцейські Шостки вже довели причетність двох жителів Шостки до восьми фактів вчинення шахрайств, скоєних на території райцентру. За словами самих підозрюваних, вони були кур’єрами, в обов’язок яких входило забрати пакети з грошима за вказаною в телефонній розмові з замовником адресою та перерахувати їх на певний номер банківської картки. За свої послуги вони брали 200 – 300 гривень.

Нагадаємо, що протягом кількох місяців у Шостці було вчинено ряд шахрайств, жертвами яких ставали переважно люди похилого віку. Їм на домашній телефон дзвонив невідомий, і, називаючись їх родичем, повідомляв, що потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. У розмові зі збентеженою такими «новинами» людиною він просив матеріальної допомоги на термінове лікування в одному з мед закладів обласного центру. Зловмисник був настільки переконливий, що схвильовані громадяни виносили «кур‘єрам» чи не всі свої заощадження.

«Підозрюваним 63 та 46 років, вони заробляли на життя приватними перевезеннями, — говорить в.о. начальника Шосткинського відділу поліції Максим Мельніковський. – І хоча обидва вони й здогадувались, що були учасниками шахрайської схеми, проте швидкий та легкій заробіток допомагав їм боротися з власним сумлінням».

У відношенні обох чоловіків підозрюваних відкрито кримінальні провадження за ознаками ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», санкція якої передбачає до трьох років позбавлення волі.

Наразі тривають подальші слідчі дії, встановлюється особа третього спільника.

Джерело: Сектор комунікації поліції Сумської області

Поділитися в соціальних мережах: