У Сумах викрили схему розтрат бюджетних коштів на суму майже 1 млн. грн. (+ФОТО)

Працівниками Управління захисту економіки (УЗЕ) у Сумській області були виявлені правопорушення під час закупівлі медичного обладнання в обласному комунальному закладі охорони здоров’я.

У жовтні 2016 року було проведено відкриті торги з закупівлі рентгенологічного обладнання на три робочих місця на суму 6 мільйонів гривень. Переможцем конкурсу визначено товариство, з яким укладено відповідну угоду.

Відповідно до умов договору, обладнання повинно відповідати нормам і стандартам, встановленим на території України та зареєстрованим в Міністерстві охорони здоров’я, а також бути виготовленим у 2016 році.

Під час перевірки правоохоронці виявили низку правопорушень, допущених як з боку розпорядників бюджетних коштів, так і зі сторони комерційної структури.

Розпорядником бюджетних коштів у грудні було отримано систему рентгенографічну та флюороскопічну, а бюджетні кошти перераховані постачальнику. Проте, під час перевірки поліцією виявлено невідповідність терміну виготовлення  обладнання  (2013 рік) до вимог  умов договору, що впливає на його вартість та гарантійне обслуговування.

Відтак, шахрайськими діями розпорядника бюджетних коштів та постачальника здійснено закупівлю невідповідного обладнання за завищеною вартістю та завдано збитків місцевому бюджету на суму майже 1 мільйон гривень.

За даними фактами Сумською місцевою прокуратурою відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Посадовцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 12-ти років з конфіскацією майна.

Джерело: npu.gov.ua

Поділитися в соціальних мережах: