У Сумах виправдали чоловіка, якого правоохоронці змушували зізнатися в розкраданні ліфтів

Зарічний районний суд в місті Суми визнав невинним у пред’явленому обвинуваченні за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України (замах на крадіжку та крадіжка, поєднана з проникненням у приміщення) громадянина Є. Чоловіка звинувачували у викраденні обладнання з ліфтів житлових будинків та нанесенні матеріальних збитків КП «Сумижитло» в розмірі 1893 грн 90 коп.

Адвокат системи безоплатної правової допомоги Ольга Смирнова довела, що докази, які надала сторона обвинувачення, не можна  покласти в основу справи, оскільки частина з них здобута із грубим порушенням норм чинного законодавства, а інші — не підтверджують існування обставин, наведених у обвинувальному акті.

Обвинувачення було побудоване на протоколі огляду місця події, слідчому експерименті за участю обвинуваченого, під час якого він надавав визнавальні показання, речових доказах, а також показаннях свідків. Під час судового засідання обвинувачений свою провину не визнав. Більше того, він заявив, що правоохоронці катували його та змусили зізнатися у вчиненні цього злочину. Тому у суду виник сумнів щодо добровільності визнавальних показань обвинуваченого, наданих ним під час досудового слідства при допиті та при проведенні слідчого експерименту. Також під час допиту свідків жоден із них не підтвердив обставин, викладених у протоколі огляду місця події.

Суд виправдав громадянина Є. у зв’язку з недоведеністю його участі у вчиненні злочину.
Джерело sumy.legalaid.gov.ua

Поділитися в соціальних мережах: