У Сумах винесли вирок підривнику “Луни”

21 листопада 2019 року судом винесено обвинувальний вирок та призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі громадянину В., якого обвинувачено у вчиненні вибуху в нічному клубі «Луна» та ряді інших кримінальних правопорушень:

  • закінчений замах на умисне вбивство двох або більше осіб, закінчений замах на умисне вбивство вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб та закінчений замах на умисне вбивство з хуліганських мотивів (ч. 2 ст. 15, п.п. 1, 5, 7 ч. 2 ст. 115 КК України);
  • опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків (ч. 2 ст. 342 КК України);
  • незаконне поводження з бойовими припасами (ч. 1 ст. 263 КК України);
  • умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я (ч. 2 ст. 125 КК України).

Про це повідомляє сайт Зарічного райсуду м. Суми.

У вчиненні хуліганства із застосуванням предмета, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень (ч. 4 ст. 296 КК України) чоловіка виправдано.

Нагадуємо, що події сталися 10 червня 2018 року близько 06 год. ранку в нічному клубі «Луна» у м. Суми. Цього дня молодий чоловік, на голові якого була балаклава, увійшов у хол клубу, зірвав чеку та кинув у людей гранату. Після цього він намагався втекти, однак був затриманий працівниками поліції. Внаслідок вибуху тілесні ушкодження отримали 8 осіб.

Цивільний позов потерпілої К. задоволено частково та стягнуто на її користь з обвинуваченого на відшкодування моральної шкоди кошти в сумі 200 000 гривень. Задоволено також цивільний позов прокурора та стягнуто з обвинуваченого на користь держави на відшкодування витрат на лікування потерпілих кошти в сумі майже 43 тисячі гривень.

При призначенні виду та міри покарання суд врахував особу обвинуваченого, пом’якшуючу покарання обставину, характер та ступінь суспільної небезпечності скоєних ним злочинів.

Враховуючи викладене та дані щодо особи обвинуваченого, його вік, характер вчинених діянь, що становили велику суспільну небезпеку для життя та здоров’я значного кола осіб, думку потерпілих, пом’якшуючу покарання обставину, а також вчинення злочину не судимою особою, суд вважав, що виправлення чоловіка можливе лише за умови його ізоляції від суспільства з призначенням покарання у виді позбавлення волі.

Вирок суду не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів.

Головуючий суддя – Сибільов О.В., судді – Шершак М.І., Янголь Є.В.

 

 

Поділитися в соціальних мережах: