На Сумщині уклали 9 договорів про співробітництво ОТГ

11

Угоди були укладені Березівською ОТГ Глухівського району, Краснопільською ОТГ Краснопільського району, Недригайлівською ОТГ Недригайлівського району та чотирма сільськими радами Ямпільського району

Краснопільська та Недригайлівська ОТГ cпівпрацюють над реалізацією спільного проекту «Центри безпеки територіальних громад». Також Краснопільська громада уклала 6 угод з Ряснянською, Мезенівською, Грабовською, Покровською, Сла?вгородською та Бранцівською сільськими радами Краснопільського району у формі реалізації спільного проекту «Надання адміністративних послуг». Укладання цих угод відбувалося за підтримки Програми «U-LEAD з Європою та Мінрегіону».

Березівська ОТГ уклала договір із Глухівською міською радою щодо спільного фінансування інфраструктурного об’єкта комунальної форми власності «Удосконалений полігон складування твердих побутових відходів (ТПВ) в м. Глухів Сумської області».

Орлівська, Микитівська, Марчихинобудська, Княжицька сільські ради Ямпільського району уклали між собою угоду щодо створення спільного комунального підприємства для обслуговування водопровідних мереж, автомобільних шляхів та утилізації твердих побутових відходів.

«Впровадження реформи децентралізації та процес об’єднання територіальних громад у Сумській області, окрім інших позитивних змін, призвів і до налагодження партнерських стосунків між органами місцевого самоврядування базового рівня, – прокоментувала юрисконсульт Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, Марина Лобова. – Громади наразі перестають бути конкурентами, які були змушені просити кошти в районі. Навпаки, як самостійні та відповідальні суб’єкти, вони починають злагоджено співпрацювати задля вирішення спільних проблем та розвитку».

На її думку, показовим в цьому сенсі є те, що з 2014 до 2017 року на Сумщині було укладено лише 1 угоду про співробітництво територіальних громад, і лише за грудень поточного року їх кількість збільшилась до 9. А з прийняттям Обласної програми підтримки співробітництва об’єднаних територіальних громад на 2018-2019 роки практика такої співпраці буде й надалі поширюватись, впевнена Марина Лобова.

До речі, наразі Комишанською та Чернечанською ОТГ за участю Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування також опрацьовується питання щодо укладання між зазначеними сільськими радами Охтирського району договору співробітництва у формі реалізації спільного проекту щодо придбання спеціалізованої техніки та обладнання для обслуговування доріг місцевого значення.

Поділитися в соціальних мережах: