Відомий письменник Євген Положій презентує у Сумах нову книгу

Журналіст, редактор, письменник, сценарист Євген Положій не видавав книжок вже 8 років. І от 15 листопада у видавництві VIVAT, м. Харків вийде нова книга відомого автора. Це буде роман «Фінальний епізод (війни, що триває 400 років)».

«Фінальний епізод» – масштабне полотно, найкращий текст, написаний мною, – вважає пан Євген. – Сучасний дорослий роман, створений на основі реальних людських історій та архівних матеріалів. Ще до війни я протягом трьох років записав із прототипом головного героя пастором Геннадієм Мохненком 14 великих інтерв’ю. Звісно, тоді планувалася зовсім інша книга, проте війна внесла свої корективи, тож останні інтерв’ю про Маріуполь і роботу волонтерського капеланського батальйону, як і інші історії, зважаючи на час і відстані, записувалися по телефону в 2022 р.”

За словами автора, «Фінальний епізод» – історія життя 55-річного євангелістського пастора з Маріуполя Григорія Мотуза, багатодітного батька, волонтера, військового капелана – і, в той же час, це універсальна історія цілого покоління. Історія його родини, що родом із Слобожанщини та Речі Посполитої. Історія про те, як малолітні бездомні сироти, злочинці та наркомани перемагають обставини і виростають у справжніх людей. Про те, як людина радянсько-російської культури еволюціонує в україноцентричного громадянина. Про кілька місяців Широкої війни 2022-го, і, в той же час, подорож вглиб історії України, що б’ється за своє існування 400 років. Читач опиниться в слобожанській слобідці 17 сторіччя, куди козаки-переселенці волами тягнуть зі своєї малої батьківщини дерев’яну церкву; в «столипінському» вагоні, що сотню років возить українських в’язнів до Сибіру; зустрінеться в радянській тюрмі у Вільнюсі з жорстоким маніяком; побуває в Маріуполі березня-квітня 2022 р., де мешканці намагаються вижити під російськими бомбами; в бомбосховищах заводу ім. Ілліча, де героїчно тримає оборону українська морська піхота; в російських жіночих «зонах» для українських військовополонених; в Харкові, люди якого встають на захист рідного міста; попрацюють в “сірих зонах” біля лінії фронту разом із “Капеланським батальйоном”; побувають в Польщі та Німеччині, де намагаються облаштувати своє життя українські біженці.
Як завжди, на зустрічах з автором можна буде не лише поспілкуватися про новий твір, а й дізнатися цікаві подробиці його створення та придбати примірник з автографом Євгена Положія.


Перша презентація роману «Фінальний епізод» відбудеться 15 листопада о 15:00 у Сумській обласній науковій бібліотеці.

rama.com.ua