В Охтирській музшколі отримали дипломи 62 випускники

Цьогоріч 62 випускники Охтирської музичної школи ім. Білинника отримали свідоцтва. Через війну не всі педагоги та учні змогли прийти на свято, але об’єднати колектив спробували у прямій трансляції з залу навчального закладу.

“Думала, що почну нову життєву сторінку, але зараз я розумію, що музика зі мною на все життя, і це невіддільна частина мого життя. Я не хочу жити без цього”, – каже Тетяна Комісаровська, випускниця.

“Я ще ходила раніше на танці. Через те, що мало часу, то було складно. Але музична школа – це не складність. Складність – це загальноосвітня школа. Я пам’ятаю, що був конкурс у Харкові. Я грала твір моєї першої викладачки, і тоді всі почали знімати. І я подумала, що то я так зачаровано граю. А в результаті у мене був просто диплом за участь. І тільки зараз зрозуміла, що не тому, що я класно граю, а тому, що твір був чудовий”, – розповідає Дарина Калита, випускниця.

“Було бажання відвідувати цей заклад, і йому подобалось. Є лауреатом багатьох конкурсів. Багато разів виступав на різних конкурсах, брав участь кругом. Йому подобається це. Тільки позитивні спогади будуть”, – додає Олександр Шнайдер, батько випускника.

Коли у лютому російські військові напали на Сумщину, говорить директорка школи, думали тільки про безпеку школярів та працівників.

“У березні більше думалось про психологічний стан всіх учасників процесу. А от у квітні ми почали. Знаєте, це і гордість за нашу Україну. І злість на ворогів. І впевненість в тому, що життя продовжується, незважаючи ні на що. І от уже у квітні ми почали задумуватися, що потрібно відновити дистанційний процес. Працювати з учнями”, – розповідає Ольга Тараненко, директорка музичної школи.

Музична школа, як і усі будівлі центральної частини Охтирки, у березні потрапила під бомбардування, але тут відновили навчання. Бо головне, говорить Ольга Тараненко, – люди, а решту відновлять з часом.

Суспільне