Директор сумської лікарні став лауреатом премії імені Григорія Сковороди

Директор КНП СОР “Сумська обласна клінічна лікарня”  Володимир Горох став лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди.

Премію очільнику СОКЛ вручили за  вагомий внесок у підтримку народної творчості Сумщини, народних – фольклорних колективів та традицій кролевецького рушника.

Нагадаємо, Мiжнародну літературно-мистецьку премію імені Григорія Сковороди заснували у 1991 році у відповідь на вандальське розбиття погруддя Григорія Сковороди в Чорнухах, на його батьківщині.

Перше вручення премії відбулося у 1992 році. Щороку премія вручалася на сковородинівських вечорах за участю провідних митців України – її лауреатів та державних діячів. Лауреатами премії імені світового мислителя-українця стали митці дванадцяти країн світу (до речі – вони є на всіх материках земної кулі!), провідні майстри і колективи культури України, зокрема, Дмитро Гнатюк, Борис Олійник, Ольга Чубарева, Юрій Мушкетик, Євдокія Колесник, Микола Кіщук, Володимир Чепелик, квартети «Явір» і «Гетьман» і ще багато славних зірок нашої духовності.

З 2019 року під час пандемії, а потім у зв’язку з воєнними діями на Сході оргкомітет премії припинив роботу журі – подання на присудження премії не розглядалися три роки.

На цьогорічному зібранні оргкомітет прийшов до думки, що зараз присудження премії, навіть попри війну, все одно на часі. Тому журі розглянуло всі подання на присвоєння звання Лауреата Міжнародної премії імені Григорія Сковороди за три минулі роки.