Луганський український театр вперше виступив у Сумах

Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр вперше показав виставу на новому місці – в Сумах.

Про подробиці розповів повідомив ексдиректор театру, а нині в.о. директора Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії ім. М. Щепкіна Сергій Дорофєєв, пише sd.ua.

Актори зіграли трагікомедію сучасності «Хто Я?» М. Маєнбурга в Сумському національному театрі ім. М. С. Щепкіна.

Зараз два театри – Сумський та Луганський – працюють в одному приміщенні і виступають на одній сцені.

«Все пройшло, як ми очікували. І навіть краще. Було дуже багато людей. За підсумками цих трьох днів, в які відбулися покази вистав – 12 та 13 серпня, пройшли вистави Сумського театру, 14 серпня – Луганського – я можу сказати, що глядач скучив за театром, він хоче ходити до нас. В глядача є запит на відвідування театру, а в нас є запит на спілкування з ним на ті теми, які ми хочемо порушувати, про які ми хочемо говорити з ним. Таким чином воювати на культурному фронті», – підкреслив Дорофєєв.

Він подякував за таку можливість ЗСУ.

«Ми будемо порушувати теми, які, можливо, не дуже приємні для глядача, але їх необхідно порушувати, для того, щоб все ж таки пробудження свідомості відбувалося швидше. Якщо воно в когось ще не пробудилось», – каже він.

Дорофєєв додав, що в Сумах є переселенці з Сєвєродонецька, які ходили до театру вдома. Вони вчора прийшли на виставу.

«Вони казали, що це як повернутися додому. Тобто вони побачили тих самих акторів, яких вони бачили на сцені в Сєвєродонецьку. Вчора підійшла жінка до мене і сказала, що вона вдячна, що театр переїхав сюди. Коли вона переїхала до Сум, окрім свого міста дуже скучила за театром, бо всі ці роки він був для неї розрадою. Коли жінка побачила, що театр переїжджає до Сум, щастю не було меж. Хлопець нашій актрисі подарував коробку цукерок після вистави і сказав, що наступного разу зустрінемося у Сєвєродонецьку. Такі щемливі моменти. Вчора був дуже емоційний фінал, дуже добре сприймав глядач, тобто був теплий прийом. В тому числі прийшло багато сумчан-театралів, які хотіли познайомитися з луганським театром. Мені здається, що все вдалося», – впевнений Дорофєєв.

Він розповів, що за останні роки колективу Луганського театру доводилося працювати в різних умовах, поки була облаштована справжня «домівка» – будівля у Сєвєродонецьку. Тому після повномасштабного вторгнення їм довелося шукати приміщення і умови, в яких було б комфортно працювати.

«Не кожне місто може прийняти інший театр. І не кожен регіон може прийняти інший театр. В тому ж самому Дніпрі, де ми знаходилися, багато своїх комунальних театрів і багато приватних театрів. Коли ми почали шукати нове місце, нам дали можливість працювати в Сумському національному академічному театру драми та музичної комедії ім. М. Щепкіна. Так вийшло, що в цей час я очолив театр, тому що попередній керівник прийняв рішення перейти на інше місце роботи. Мені запропонували цю посаду, поки триває військовий час. Потім буде оголошено конкурс на заміщення вакантної посади. Зараз я виконуючий обов’язки», – каже Дорофєєв.

Він повідомив, що зараз будуть регулярні покази.

«Можливо, зовсім скоро будемо святкувати перемогу на великій сцені театру», – підсумував він.