Письменник з Сум отримає стипендію на написання нового роману про війну

Оголошено переможців першого етапу програми стипендій для українських письменників, перекладачів та літературних критиків.

3 серпня журі стипендійної програми Українського ПЕН назвало імена перших 40 авторів, які отримають фінансову підтримку для продовження роботи над своїми творчими проєктами.

На першому етапі програми члени журі розглянули 214 заявок, які надійшли на конкурс. З них були обрані 40 проєктів, що будуть підтримані в рамках програми.

Серед них і сумчанин Владислав Івченко, який буде писати роман “Межа Невади”.

“Радий потрапити у хороше товариство. Стипендія допоможе зосередитися над романом “Межа Невади”. Це книга про артиста Дмитра Неваду, зірку фільмів “Людина з кулеметом” (бойовик про АТО) та “Шабля, люлька, два коня” (роад-муві козацьких часів), а також серіалу “Закон териконів” (детектив про прифронтовий Донбас) , якому на початку 2022-го року доводиться переживати фактичне вигнання з індустрії і кризу середнього віку. Тут ще й починається повномасштабне російське вторгнення. І Дмитро в житті опиняється на передовій, яку раніше знав лише на знімальному майданчику. Також в книзі буде історія про перший український вестерн “Конотоп мститься”, ну і багато ще всякого цікавого”, – написав він у фейсбуці.

SP