Повернення лицарів: у Тростянці відбулися волонтерські спаринги “Стара фортеця” на підтримку ЗСУ

Сьогодні у Тростянці, в стінах Круглого двору, пройшли волонтерські спаринги «Стара Фортеця». Це закриті змагання бійців клубів історичної реконструкції та середньовічного бою, їх завданням є піднесення національного спортивного духу й допомога Збройним Силам України.

 Загалом у Круглому дворі цього дня тренувалося близько ста середньовічних лицарів та фехтувальників, об’єднаних у клуби історичної реконструкції та середньовічного бою. Такі відомі клуби, «Князь», «Ritter», «Шарухань» є постійними учасниками  фестивалю «Стара фортеця. Подорож крізь століття»!, – повідомила Тростянецька міська рада.

«Ми сумуємо за Тростянцем, за «Старою фортецею», яка збирала шанувальників лицарських боїв з усієї України, тому й проводимо ці змагання саме тут. Дякуємо Збройним Силам України, що дали можливість їх провести, віримо, що фестиваль повернеться до Тростянця після перемоги!», – зазначив Сергій Клочко, головний організатор фестивалю.
“Сьогодні представники багатьох клубів з різних міст України зібралися, щоб знову потримати меча і позмагатися на волонтерському спарингу. Звісно це не фестиваль, бо зараз точно недоречно. Але тренуватися хлопцям треба. Багато хто з них в ЗСУ і все ж прибув до Тростянця, адже цей адреналін середньовічних баталій з них не виб‘є клята війна.
Чому саме Тростянець? Адже є багато інших місць, де це можна було б зробити ці змагання. Хлопці зізнаються, тут неперевершена історична атмосфера, яку ніде не порівняти. Дійсно дзвон мечів у старовинній фортеці нас подумки повертає в середньовіччя.
І це відчуття фестивального духу, яким жив Тростянець до війни, сьогодні наповнювало кожного бійця і нас організаторів”, – наголосив міський голова Юрій Бова.

.