“Природа там створює неймовірну енергію”: у Сумах представили виставку, присвячену Миропіллю

Фотограф Андрій Темченко представив персональну виставку, присвячену Миропіллю. Він розповів, що хотім показати, які перспективи мало село, але розвиток припинився через російське вторгнення.

Своєю першою персональною виставкою світлин чоловік, говорить, прагнув підтримати земляків, що з 24 лютого 2022 року опинилися на лінії вогню через близькість кордону, привернути увагу до проблем громади і запобігання її занепаду. Присвятив виставку дню заснування Миропілля в 1650 році.

Нині у селі частина будівель зруйновані, розповіла директорка Миропільського будинку культури Тамара Степченко.

“Будинок культури зруйновний, школа, ліцей. Це мальовниче село, безумовно, дивишся і радієш, що таким воно було в мирний час. Ми сьогодні тут, а у нас там вибухи”, – розповіла вона під час відкриття виставки.

Андрій Темченко народився в Запсіллі, навчався і виріс в Миропіллі.

“Моє захоплення фотографією почалося ще в дитинстві, коли батько робив чорно-білі знімки. Мене це дуже захопило. Я почав спостерігати за природою, як вона виглядає, які в неї прояви. Ставши дорослим, зміг купити гарну камеру, це було близько 10 років назад. Миропілля омивається з усіх боків Пслом, знаходиться наче в чаші. Природа там створює неймовірну енергію, клімат: не сухий і не вологий, там постійно приємно знаходитись”, – розповів фотограф.

У бібліотеці з Андрієм познайомилася членкиня літературно-мистецького клубу Богдана Гусак.

“Я знаю, що він закоханий у фотографію і дуже любить своє рідне село Миропілля. Сьогодні здійснилась його давня мрія – він показує не тільки красу села, а ще й привертає увагу громадськості до прикордоння, до тих людей, які зараз живуть у складних умовах”, – сказала вона.

Знайома Андрія Людмила Геня розповіла, що часто зустрічала його біля річки, де він фотографував.

“Я люблю Україну, природу, а тут одна природа, різні пори року. Ми з ним часто зустрічалися, гуляючи вздовж річки – він там часто робив фото. Я його давно знаю, бо ми співробітники в минулому. Він гарний технолог, а тепер я рада за нього, що він ще й творча людина”, – розповіла вона.

Переглянути світлини Андрія Темченка в міській галереї можна до 24 вересня.


Запрошуємо підписуватися на наші сторінки у соцмережах, щоб отримувати ще більше актуальної інформації!

Telegram

YouTube

Facebook

Instagram


Суспільне