Про що мріє і чим захоплюється 9-річний письменник з Сум Ілля Отрошенко

Дев’ятирічний сумчанин написав книгу «Велика лісова пригода» ще до повномасштабного вторгнення. 24 лютого хлопчик мав передати рукопис на шкільний літературний конкурс. Але через війну плани не здійснились. Батьки вирішили підтримати талановитого сина і видали його книгу. Деталі – у сюжеті СТС.

Дев’ятирічний Ілля Отрошенко читає перший розділ власної книги «Велика лісова пригода». Писати казкові твори хлопчик почав нещодавно, одного суботнього вечора вирішив розважити історією батьків.

«На той час я цікавився іграшками-мікробами, і я вирішив про них написати історію …Я тоді почав писати далі», – розповідає юний письменник.

Батьки підтримали нове захоплення хлопчика, й Ілля почав писати далі. Так з’явилась історія про Кабанковича – улюблену іграшку юного письменника. Із цією казкою хлопчик вирішив взяти участь у літературному конкурсі.

«І от ми її написали, поклали листочок в портфелик, кілька разів я перевірив, чи він на місці… А от наступного дня все було якось дивно, незрозуміло. І тільки потім я зрозумів, що почалася війна», – ділиться спогадами Ілля.

У перші місяці війни хлопчик перестав писати, більше часу приділяв читанню, в один із днів навіть прочитав понад 400 сторінок, і вивченню мов. Окрім англійської, вивчає іспанську і китайську.

«Він шукав, де йому заховатися, і він дійсно заховався у вивченні іноземних мов і читанні книг… Він ховався ось так», – розповідає Світлана Отрошенко, мама.

Але мама пообіцяла Іллі, що його книга побачить світ, і дотрималась обіцянки.

Половину накладу родина передала до лікарні «Охмадит», аби підтримати хворих дітей, як із самого початку і мріяв Ілля.

Продовження «Великої лісової пригоди» буде дещо більшим за обсягом, обіцяє Ілля.

«Станеться велетенський ураган і перенесе їх на загадковий острів…», – привідкриває таємницю автор.

Другу книгу вже готують до друку, а більшу частину накладу передадуть дітям із Сумського реабілітаційного центру. Так юний письменник хоче розрадити їх і довести, що дива трапляються, а мрії здійснюються. Сам Ілля має чимало мрій.

«А моя одна із найбільших мрій – подивитися у справжній мікроскоп, в який дивляться вчені-бактеріологи, про бактерії я теж читав…», – говорить Ілля.

Але найзаповітнішу свою мрію хлопчик загадав, відпускаючи кульку в небо під час святкування видання першої своєї книги:

«…Я хочу, щоб закінчилася війна…»