Сумщину представили на “Дні борщу” в Німеччині

У місті Хемніць (Німеччина) відбувся «День Борщу» в межах Міжкультурних тижнів Interkulturelle Wochen Chemnitz .

У складі української делегації Сумщину на заході представляла директорка комунального закладу Сумської обласної ради  “Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв” Євгенія Бистрицька.

Головною ідеєю заходу було підвищення обізнаності про борщ та сприяння соціальній згуртованості громади Хемніца, що прийняла близько 5000 українців, які були вимушені залишити Україну через військову агресію.

Для українців борщ не обмежується простим рецептом – культура приготування та споживання борщу в Україні відіграє позитивну роль у згуртуванні людей, створенні дружньої атмосфери, сприянні спілкуванню між представниками різних етнічних груп і культур, зміцненні соціальних зв’язків та розвитку міжкультурного діалогу.

На заході була представлена виставка «Як росте борщ», яка «розповідала» українською та німецькою мовами про те, що борщ – це про працелюбність українців, про їх тісний зв’язок з землею, з домашнім господарством та домашнім затишком.

А Євгенія Бистрицька презентувала власну ідею, розроблену на базі Сумського обласного Центру Культури – майстер-клас з давньої української техніки «вибійка» «Створи свій борщ». Творчість не має меж, коли мова про борщ!

Ну й, звісно ж, гості та учасники готували та куштували борщі різних видів.

Українська делегація взяла участь у заході в рамках програми мобільності від Creative Europe Culture Moves Europe Goethe-Institut.

А ще розпочалася підготовка до представлення Сумщини у 2025 році в місті Хемніць в рамках програми «Хемніць- культурна столиця Європи».


Запрошуємо підписуватися на наші сторінки у соцмережах, щоб отримувати ще більше актуальної інформації!

Telegram

YouTube

Facebook

Instagram

Читайте також: