Українська письменниця, яка провела дитячі роки у Шостці, видала свою нову книгу

Побачив світ роман української письменниці Анастасії Піки, яка з 2020 року мешкає у Лондоні.

Її нова книга має назву «Остання справа журналістки Кроніної». Роман складається з чотирьох частин, кожен розділ якої — справа з номером, що веде героїня. Він не просто про сучасну українську історію 2012–2022 років, а насамперед про розвиток української журналістики та демократичного суспільства.

Ілюстрацію до обкладинки книги створила українська художниця Світлана Гриб, якій удалося врятуватися зі зруйнованого російськими окупантами Ірпеня. Книга зверстана шрифтом Маріуполь…

Нагадаємо, Анастасія Піка має шосткинське коріння, у цьому місті на Сумщині вона провела дитячі роки. Її дідусь працював художником на ШЗХР. Саме він робив різноманітні мозаїки у Шостці. Тут у неї залишилися родичі та друзі. До речі, минулого літа письменниця відвідала місто свого дитинства. Цікаво, що Шостка часто фігурує у творах Анастасії Піки, більш того, вона планує видати окрему книгу про це місто та людей, які в ньому мешкають.


Письменниця понад 8 років працювала журналісткою в різних київських виданнях, згодом перейшла на роботу зі ЗМІ в український парламент. Лауреатка літературної премії «Смолоскип», переможниця конкурсу на найкраще оповідання про Київ у рамках «Коронації слова-2017» та низки інших українських літературних конкурсів. Її збірка короткої прози «Історії, які ніколи не закінчуються» увійшла до списку BBC «Книга року-2019».

Придбати електронну версію нового роману Анастасії Піки можна тут.

shostka.info