У Сумах відкрилася виставка вишиваних картин «Фантазії політ та рук творіння»

Виставка вишиваних картин «Фантазії політ та рук творіння» читачок-майстринь Тамари Чемрат та Людмили Климась відкрилася 23 березня у бібліотеці-філії №2 Сумської централізованої бібліотечної системи.

У вишивках, що представлені в бібліотеці, можна побачити  ікони, портрети, натюрморти, пейзажі та ін. Техніка виконання – вишивка бісером та хрестиком. Усі картини настільки різноманітні та яскраві, що виділити найкращі майже неможливо.

Знайомтесь: Тамара Степанівна Чемрат. Людина поважного віку, серйозна, розважлива, понад 20 років є  користувачкою бібліотеки, завзята любителька детективів. Серйозно зайнялася вишивкою, коли вийшла на пенсію. Кожна її робота – шедевр: «Молдаванка», «Лялька», «Магнолія», «Закохані», «Рози»… (до речі – дві останні вишиті вже у воєнний час). Зараз в її колекції 70 картин. Було – 100, але 30 з них вона подарувала рідним і близьким. Техніка вишивання її картин дуже складна і потребує багато часу (в картині може бути більш як 200 відтінків). Ще Тамара Степанівна дуже полюбляє квіти. Проліски, гіацинти, крокуси, тюльпани, іриси, лілії… Дача її буквально потопає в квітах.

Зупинятися на досягнутому рукодільниця не збирається і, вишукуючи кожну вільну хвилинку, знову береться за голку та нитку, щоб творити на полотні різнокольорове диво.

Людмила Олександрівна Климась. Попри вік, пані Людмилу можна назвати «запальничкою»: «читачка з великої літери» (читає багато і ВСЕ), цікава співрозмовниця, реготуха, оптимістка, життєлюбка. ЇЇ життєве кредо: «Головне для мене зараз – Україна. Це – мій дім, це – моя земля! І якщо комусь гірше, чим мені, допоможу чим зможу».

За освітою інженер-механік, працювала на “Хімпромі”, була директором плавального басейну. Хобі – 15 років «моржування» і папуги, що говорять. Займається рукоділлям з дитинства. Улюблений вид занять – вишивка бісером. Але вважає себе аматором. Вишиває ікони, тварин і квіти. Усім своїм рідним і близьким подарувала по вишитій бісером іконі.

Бажано побачити ці картини на власні очі, бо жодна світлина не здатна передати цю красу!