У Сумах відкрилася виставка картин Юрія Прогонного “Міста та місця”

У відділі мистецтв Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відкрилася виставка картин сумського художника Юрія Прогонного “Міста та місця”.

На картинах, представлених в експозиції, – пейзажі, які відображають авторські враження та спогади про подорожі Україною, Францією, Італією, Словаччиною та США. Серед них як акварелі, так і полотна, створені у техніці “Пуантилізм”.

Сумчанин Юрій Прогонний – творчо обдарована людина: крім картин, майстер захоплюється мистецтвом різьби по дереву – його виставку дерев’яних виробів сумчани мали можливість відвідати у 2019 році. Цю справу він також не полишає, а ще – розписує гільзи з-під снарядів, які йому приносять військові, і ці воєнні сувеніри користуються неабиякою популярністю.

Але зараз найбільше сил і часу автор приділяє саме створенню картин. Зізнається, що для нього – це один зі способів релаксації у наш непростий час, а ще – можливість ділитися враженнями від подорожей Україною та світом. Кожен пейзаж – це місце, яке Юрій бачив на власні очі, і тепер воно оживає на картині, а глядачі мають можливість побачити цю красу через призму сприйняття автора.

Варто відзначити, що картини – надзвичайно теплі, наповнені світлом, кольорами і доброю позитивною енергетикою.

“У нас зараз таке життя, що переважають темні кольори, а автор подарував нам багато світла”, – зазначає Василь, відвідувач вернісажу.

Виставка працюватиме у бібліотеці упродовж місяця.

Вхід вільний.