У Сумах відкрилася “Різдвяна виставка” одеської художниці

 

У Сумах відкрили «Різдвяну виставку» одеської художниці Євгенії Колісник. Експозицію представили в галереї KosTur на Воскресенській.

Коза – символ українського народного колядування – мчить на ґринджолах сповістити людям радість. А робота “Теревені” – це алегорія жіночих образів, господинь українського села. Колоритні персонажі, гумор – і водночас християнська віра в добро та спасіння. Все це – на картинах одеської художниці Євгенії Колісник.

“Я з початку війни дала собі обіцянку, попри весь жах, який спіткав Україну, створювати лише світлі, добрі, сповнені сподівань на перемогу та відродження картини. Я вірю в Різдво, і я вірю, що все, що ми створюємо власними руками, має нести зерно добра”, – говорить художниця у відео, записаному для галереї.

Євгенія Колісник не змогла приїхати на відкриття своєї виставки. Зокрема, через останні події у Кривому Розі, звідки вона родом і де нині живуть її батьки. Натомість записала відеозвернення до своїх сумських гостей. Вона вірить в особливу енергію кожної творчої роботи, і в те, що такі роботи наближають перемогу. Для художниці її картини – це спосіб висловити і пережити свої емоції, і продовжувати жити в складні часи.

“Мені подобаються такі оптимістичні кольори, мотиви цікаві. Взагалі я такий жанр живопису полюбляю: акварель, гуаш”, – говорить відвідувач виставки Вадим Дубодєлов.
Кожна робота – це різдвяна мініісторія, розказана з використанням дохристиянських символів природних сил і слов’янських оберегів.
“У деяких роботах використані символи верижанських ювелірних прикрас, які надихали мене, і вони є чудовим прикладом давньої культури, чудовим прикладом естетичної геометрії, які використовували наші пращури”, – говорить Євгенія.

У роботах Євгенії є елементи етнографії та історії, говорить співвласник галереї KosTur Сергій Гуцан.

“Тут і рівень дуже високий, і стиль дуже гарний, і є на що подивитися, і є чим насолодитися”, – додає він.

У воєнний час творчість підтримує і надихає і митців, і глядачів, каже Сергій Тихенко.

“Я знаю людей, художників професійних, які впали в депресію і з початку війни жодної роботи не написали, не змогли. А є навпаки люди, яких як би “поперло”, скажемо так, у них внутрішні прокинулися ресурси і резерви. Люди, по-перше, себе піднімають, виводять в стан робочий, по-друге, надихають інших своїми творчими роботами”, – говорить він.

Відвідати “Різдвяну виставку” в галереї KosTur можна протягом місяця.
Вхід вільний, за донати для ЗСУ.

Суспільне