У Сумах відкрили міжнародну виставку поштового мистецтва

У галереї “KosTur” у Сумах представили 120 мистецьких робіт з 35 країн. Експонати належать до сучасного виду образотворчого мистецтва MailArt. Також представлені примірники Artmoney – альтернативної валюти, створеної художниками.

Виставка у стилі MailArt

Цього разу на стінах галереї – не картини, а конверти, листівки та творчі роботи, які мають відношення до поштових відправлень. Міжнародний рух художників MailArt придумав японський митець, розповів організатор виставки Роман Голуб.

“Йому з усього світу присилають всілякі штампи, наліпки. Він їх бере, оформлює листки і розсилає в інші країни. Музей в нього цілий, з 60-х років він цим займається. І ось художники з усього світу таким чином почали один одного вітати, підтримувати. Кожен оголошує, припустимо, тему. Наприклад: давайте підтримаємо мого дідуся, він був художником. І задає формат: вільний, або листівки певного розміру, або тільки роботи А4. І до якогось числа йому всі присилають роботи, і люди організовують виставки у своїх країнах”, – розповів пан Роман.

Для цієї виставки збирали листівки, адресовані галереї “KosTur”, протягом року. Таким чином сформувалася колекція: 120 робіт із 35 країн. Свої роботи прислали художники з майже всіх країн Європи, а також Японії, США, Мексики, Індії, Австралії та інших.

“Це люди, котрі захотіли підтримати Україну у важкий такий час. Всі країни світу допомагають Україні воювати, а культурна діяльність – це складова підтримки України”, – переконаний Роман Голуб.
“Якщо придивитись ближче, можна побачити бачення кожного художника, можна побачити його мислення. Це дивовижні почуття, тому що в одній кімнаті дуже багато з різних країн – це мені подобається. Я сам творча людина, і це мені дуже близьке”, – розповів відвідувач виставки Данило.

Проєкт ArtMoney

Друга частина експозиції представляє проєкт ArtMoney, який придумав данець Ларс Креммер. За задумом, художник робить листівку певного розміру, яку оцінюють. Таким чином, вона вважається засобом оплати. У Данії є заклади, які їх приймають, а потім виставляють на продаж.

Мета проєкту – зібрати гроші для тих, хто потребує домівки. На думку Креммера, художник має зосереджуватися на мистецтві, а не на тому, щоб оплачувати рахунки.

“Досить незвично для нашого міста, креативно. Буде добре, якщо такі акції відбуватимуться частіше в нас”, – вважає відвідувачка виставки пані Олена.

Виставка в галереї KosTur триватиме до 31 травня.

Суспільне