У Сумах проходить «Файна виставка сучасної української політичної карикатури»

Сумських карикатуристів-співавторів Михайла Валова та Бориса Пилипенка 40 років тому випадок звів на тенісному корті, поклавши початок творчому тандему, а потім їх запросто публікували безліч видань, у тому числі й«Літературна газета», 16-та сторінка якої за часів перебудови рідко обходилася без Волова й Пилипенка.

Карикатури сподобалися й іншим виданням, серед яких були «Огонек», «Известия», «Труд», «Собеседник», «Голос Украины», «Правда України» та ін.

Борис Пилипенко

Народився у травні 1946 року. Навчався у школі й займався спортом. У 1971 році закінчив інститут на Донбасі. Працював інженером на хімічному на заводі в Донецьку, підробляв тренером з тенісу і пробував себе в якості журналіста. Спорт переміг у його житті, і з 1980 року художник працював тренером з тенісу. На тенісному корті серед своїх вихованців зустрів Михайла Волова, наділеного гумором і вмінням зображувати смішне в малюнках. 3 цього моменту Борис вчив Михайла тенісу, а у вільний час в тандемі придумували і малювали карикатури. Їх роботи почали друкувати різні газети і журнали. Наразі після невеликої паузи відродилося бажання творити. Теми для цього навколо нас. Варто тільки придивитися.

Михайло Волов

Народився 1 лютого 1967 року. Малювати почав з найменших років. Навчався у школі, художній школі, займався спортом (тенісом) та у співавторстві з Борисом Пилипенком малював карикатури. У 1991 році закінчив фізико-технологічний інститут у Сумах. Далі працював на інститутській кафедрі в якості молодшого наукового співробітника, потім асистента. Опісля протягом 15 років працював оцінювачем-експертом у приватному підприємстві. Але малювання надовго не залишав ніколи.


Виставка працюватиме до 23 травня у Конгрес-Центрі на вулиці Покровській, 9/1.