Хто такий ніанзахоерус, чи потрібні в книжках картинки та як написати книгу, коли тобі 9 років?

Дев’ятирічний сумчанин Ілля Отрошенко — автор казки «Велика лісова пригода». Хлопчик створив її ще до повномасштабного вторгнення росіян в Україну. 24 лютого він мав прочитати історію однокласникам, однак на заваді стала війна.

«В один із днів ми ховалися від вибухів. Спустилися сходами з чотирнадцятого поверху на дев‘ятий. Я плакав і притискав до себе іграшкового кабанчика, якого взяв із собою. Тоді запитав маму: «Ми всі помремо?». Вона відповіла: «Ні, сину, бо твоя книжка має побачити світ», — розповідає 9-річний казкар.

Аби син не втрачав бажання мріяти й досягати мети, батьки Іллі знайшли видавництво й видали книгу, половину накладу якої передали пацієнтам лікарні Охматдит. Нині маленький письменник працює над другою частиною казки, яку також планує подарувати дітям.

Ця історія про українську незламність, підтримку батьків й цілеспрямованість маленького хлопчика повинна мати продовження — подумали в редакції Цукру під час спілкування з 9-річним казкарем. Тож вирішили оголосити збір коштів на видання другої частини книги Іллі Отрошенка.

Наклад, що складатиме 200 примірників, автор планує подарувати вихованцям Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю та дітям, які вимушені були переїхати до нашого міста через бойові дії, а також пацієнтам і пацієнткам Обласної дитячої лікарні. Детальніше про збір можна прочитати у рубриці «Краудфандинг».