“Це ексклюзивне видання”. Керівниця сумської дизайн-студії “ART’elь moda” представила однойменну фотокнигу

49 колекцій одягу на ста сторінках. Сумська дизайнерка Лариса Ванєєва презентувала фотокнигу під назвою “ART’elь moda”. Таким чином керівниця однойменної сумської дизайн-студії вирішила підбити підсумки понад 20-річної творчості.

Серед запрошених на презентацію фотокниги – друзі та знайомі Лариси Ванєєвої.

“Я дуже ціную те, що робить Лариса Олексіївна. Ми з нею давно знайомі. Я, як дизайнер починала свій шлях разом із нею. Коли в мене був перший показ на “Ukrainian Fashion Week”, це було у 2015 році, саме моделі “ART’elь moda” виходили на подіум того показу. Те, що вона робить, те, що роблять ці діти достойно називатися високою модою. Тому що такі подібні моделі виходять в Парижі на покази, і там їм аплодує вищий світ моди. А у нас в місті Суми таке є”, – розповіла дизайнерка одягу Юлія Перекрьостова.

Підтримати авторку фотокниги прийшли й випускниці дизайн-студії “ART’elь moda”.

“Ну а як нам тут не бути? Сьогодні свято у моєї рідної студії, у мого улюбленого викладача Лариси Олексіївни – презентація книги і, звісно ж, вона нас запросила і, звісно ж, ми сказали “так”, – сказала випускниця дизайн-студії Аліна Тугушева.

Дизайнерка-верстальниця Ірина Сидоренко розповіла, як їй працювалось над фотокнигою.

“Я була в захваті від роботи майстрів, від роботи педагогів, від роботи фотографів. Мені здається, тут взяті всі найкращі спеціалісти нашого міста. Тому що дуже тонкі видно грані, дуже ретельна робота зроблена. Зрештою, в нас вийшла достойна книга, яка може представляти колектив і Ларису Олексіївну і в місті, і в Україні і я думаю за межами нашої країни також”, – поділилася враженнями дизайнерка-верстальниця книги Ірина Сидоренко.

Фотографом 40 із 49 колекцій одягу Лариси Ванєєвої, які представлені у фотокнизі, став Олександр Миколенко.

“Це рідкісний випадок єднання двох особистостей, які є амбіційними, зі своїми планами. Ми з першого моменту довірились одне одному. Тобто, я обираю локацію, світло, постановку, все. До того доходило, що “А можливо якось…”. А я кажу “Ні, Ларисо. Давайте ось так.” А так все гуд, все на картинках, як-то кажуть”, – розповів фотограф Олександр Миколенко.

Робота над фотокнигою тривала 22 роки, а презентувати її мали у березні минулого року. Через повномасштабне вторгнення презентацію відклали майже на рік, зазначила Лариса Ванєєва. Створену книгу авторка називає освітньо-мистецьким проєктом.

“Освітня частина – це наша школа. І творча частина – це наші колекції, які створені в стилі “art-fashion”. Взагалі-то, я спочатку хотіла написати дисертацію, потім хотіла створити монографію, а потім вирішила, що нехай це буде фотокнига. Оскільки мода – це глянець, мода – це видовище, мода – це візуальна творчість”, – розповіла авторка фотокниги “ART’elь moda” Лариса Ванєєва.

Тираж книги склав 55 примірників.

“Я взагалі не ставила перед собою задачу створити якусь книгу для продажу. Це було таке підбивання підсумків, ексклюзивне видання. І тому ті, хто хотів її отримати, вони просто взяли участь у цьому колективному виданні. Вони розійдуться відразу по усім охочим придбати цю книгу на пам’ять, або для роботи, для розвитку і творчості”, – зазначила Лариса Ванєєва.

Колекції одягу з фотокниги Лариси Ванєєвої представили у дефіле вихованки дизайн-студії “ART’elь moda”.

Суспільне