«Щедрик – переможна магія Різдва»: у філармонії влаштували яскравий мистецький проект

25 грудня на Сумщині презентували унікальний мистецький проєкт – Музичний експеримент «Щедрик – переможна магія Різдва».

Створили його управління культури Сумської обласної державної адміністрації, Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв і Сумська обласна філармонія.

Проєкт присвячений 100-річчю виконання «Щедрика» в обробці Миколи Леонтовича у «Карнегі-Холл» міста Нью-Йорк.

Він показав сучасний образ української пісні, поєднавши унікальний тембр і народну манеру виконання солістки Сумської обласної філармонії Вікторії Чиж та звучання традиційних мелодій у неочікуваному виконанні.

Автентичні народні пісні, колядки, щедрівки, класика української естради у супроводі традиційних музичних інструментів (скрипка, баян, рояль, акустична гітара, орган, саксофон) та нестандартних музичних інструментів (кахон, ханг, ліра, семплер електронних звуків), концептуально поєднані в повноцінну різдвяну програму, являють собою якісний культурний продукт – стильний, сучасний, інноваційний.

Щедрик, який кожен з нас знає з дитинства, сьогодні у всьому світі є символом не лише різдвяних свят, а символом багатовікових традицій української нації.