190 тисяч гривень виділили на боротьбу з амброзією

politsiya6На літній період в Сумах і Сумській області традиційно припадає пік цвітіння амброзії, пилок якої викликає у алергіків нежить, кон’юнктивіт і напади задухи, що супроводжуються високою температурою, у багатьох випадках – тимчасовою втратою працездатності.

Згідно з тендерною документацією в системі «Рrozorro», в цьому році департамент інфраструктури м. Суми на послуги з прополювання амброзії виділив 189 995.36 грн. Підрядником є ??КП «Зеленбуд».

Нагадаємо, з 2009 року згідно з розпорядженням голови Сумської ОДА на території області запроваджено карантинний режим у зв’язку з виявленням карантинного організму амброзія полиннослисна. По виконанню розпорядження щороку в області проводиться контрольне обстеження земель. При цьому особлива увага приділяється житловим районам і території дошкільних навчальних закладів.

Тільки за минулий рік було обстежено 160 тис. Га земель. Загальна площа поширення алергену становить 1325 га. Найбільші зарості амброзії зафіксовані в Сумському районі. У 13 районах області розроблено програми по локалізації та ліквідації амброзії, яка діє з 2015 по 2020 р.

Джерело: 0542.ua