Баба Яга, Козак і Дама із собачкою: У міській бібліотеці “поселилися” ляльки

IMG_1419_thumb

У сумській бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка відкрилася виставка авторських ляльок Галини Стецької «Я все ще граю в ляльки».

Усі експонати, які представлені на виставці, “живуть” у квартирі Галини Стецької. Вони різні і зовні, і функціонально. Кожного, хто приходить на виставку, зустрічає автопортрет Галини в натуральну величину, далі – Дама з собачкою, Баба Яга, Козак у червоних чоботях. Біля них – накритий стіл, де все, починаючи з підставки під чашку і завершуючи бабою на чайник, – творіння рук Галини Стецької. Не обійшлося і без сучасних ляльок-мотанок, дружніх шаржів на близьких автору людей, а також символів китайської астрології.

Колекція створювалася більше 30 років. А починалося все з того, що багато років тому Галина як дружина військовослужбовця опинилася на прикордонній заставі – 5 сімей, роботи немає, народилася дочка. Шила собі і малій. Коли донька виросла – залишилися ляльки, пупсики. Галина вирішила з них зробити панно, поставила його в будинку – і всі звертали на нього увагу. Так спонтанно з’явився перший експонат – він і досі “живий” і вже став її талісманом.

Кожна лялька має свій характер, харизму, настрій: вони добрі, смішні та емоційні. Перебуваючи в інтер’єрі, говорить Галина, ляльки змінюють простір навколо себе, заряджають його особливою енергетикою.

Виставка триватиме до 3 квітня 2016 року.

Джерело creativpodiya.com