Італійські майстри відновлюватимуть скульптури Арістіда Круазі у Сумах

Скульптури «Ангел з дитиною» і «Голгофа» французького скульптора Арістіда Круазі відновлюватимуть італійські майстри, повідомляє Данкор.

Почнуть з очищення мармурових пам’ятників спеціальними матеріалами, які вже передали меценати. Уже отримали дозвіл на роботи Міністерства культури.

«Ангел з дитиною» і «Голгофа» – скульптури на головній алеї центрального кладовища Сум, встановлені на могилах членів сім’ї українських промисловців та благодійників Харитоненків. Саме цей скульптурний ансамбль авторства Арістіда Круазі є окрасою міста і його туристичним магнітом. Свого часу він вважався найкращим надгробним пам’ятником у світі, але зараз перебуває в занедбаному стані. У минулому році це побачили італійці, які відвідували Суми. Вони запропонували провести реставраційні роботи, передали матеріали для очищення мармуру і готові були особисто взяти участь в очищенні пам’ятників.

Головний архітектор області Володимир Биков разом із сумськими дизайнером і активістом звернулися за відповідним дозволом до Сумської міської ради, адже об’єкти перебувають в комунальній власності міста. Той направив ініціаторів до Міністерства культури, тому що дозвіл, наданий свого часу Мінкультом, загубився.

Документи шукали майже рік. Лист-відповідь знайшли в архівах Міністерства, до Сум надіслали дублікат.

Поділитися в соцмережах: