Мандрівка в минуле: ретро і сучасність Конотопа на одному фото

У групі “Типовий Конотоп” ВКонтакте конотопчанин Дмитро Шаповал опублікував серію знімків міста, поглянувши із нового в старе. На світлинах зображені архітектура і історія Конотопа, які майже зникли.

a02ZpYKWoKY

Будівля на фото збудована в 1898 році. Була міським чотирьохкласним училищем, потім – школою №1 і колишнім музичним училищем. У роки Другої світової війни тут розміщувалась німецька воєнна комендатура.

jKjyjG9SU6E

Вдалині на розі вулиць Успенсько-Троїцької і Червоної калини можна побачити дерев’яний хрест. На цьому місці в 1797 році була зведена церква Успіння Пресвятої богородиці. На жаль, була знищена в 1939 році.

mlS_YFo6DfA

Пішохідний міст через річку Єзуч.

BHywaKt8xxc

fIS9_QXpvLY

Собор Різдва Богородиці. Якщо провести паралель, то він знаходився в районі сучасної 2-ї школи і значною частиною дзвінарні виходив на сучасний проспект Червоної калини. На превеликий жаль, цей пам’ятник архітектури не зберігся. У 20-х роках минулого століття був розібраний, скинуті дзвони, а перед війною підірвані стіни.

QyR8H02mZH8 (1)

 

Будівля колишнього кінотеатру на проспекті Червоної калини. Раніше вулиця називалася Гоголівською. Зараз тут знаходиться ДЮСШ ім. Маміашвілі.