Садибу Харитоненка у Сумах не внесли до проєкту “Велика реставрація”

Садиба Харитоненка, розташована на вулиці Троїцькій в Сумах, є пам’яткою архітектури місцевого значення, перебуває у державній власності. Від грудня 2020 року вона переходить зі сфери управління Міносвіти до Мінкульту. Тому подавати документи на участь об’єкта у проєкті “Велика реставрація” Сумська обласна державна адміністрація або її структурні підрозділи не мали права, повідомляє Суспільне.

Як зазначено у листі, у лютому 2021 року рішенням Сумської обласної ради на ремонтно-реставраційні роботи з пристосуванням пам’ятки архітектури під громадський культурно-адміністративний центр передбачили витратити 1,5 млн грн. Але через те, що досі не визначено, хто буде або може опікуватись садибою Харитоненка, ні Департамент містобудування та архітектури, ні управління культури, ні Департамент капітального будівництва не могли подавати документи на її участь у проєкті “Велика реставрація” або “Велике будівництво”.

Також зазначається, що, відповідно до урядових документів, за якими здійснюється відбір проєктів, подавати їх на конкурс власники пам’яток можуть самостійно без погодження з обласною держадміністрацією.

На цей момент садиба не потрапила тільки до першої черги “Великої реставрації”, якщо встигнуть виготовити необхідні папери – є шанс потрапити до другої черги.

Поділитися в соцмережах: