Сумчан запрошують на виставку витинанки

У відділі мистецтв обласної наукової бібліотеки проходить виставка витинанки Світлани Бідної і Анни Гаранжі, повідомляє ВШ. Обидві художниці – члени Національної спілки майстрів народної творчості. Їх роботи добре відомі любителям декоративно-прикладного мистецтва в Сумах, області та за її межами. 

У витинанках Світлани Бідної можна помітити спорідненість з декоративним розписом – кілька її робіт в цій техніці також представлені на виставці. Ще ближче до розпису – вириванки. У них візерунок не вирізають, а виривають пальцями. Краї такого візерунка м’якше, а сам він здається тепліше, ніж у традиційній різаній витинанці. Деякі витинанки Світлани Бідної є картинами з докладною розповіддю про селянський побут українського села. Їх можна розглядати, прочитуючи план за планом, предмет за предметом, образ за образом.

Витинанки Анни Гаранжі також насичені деталями. Цікаво простежити розвиток художниці від перших робіт (вони є на виставці) до останніх, зібраних в мультіптих. В останніх роботах тонка ажурність поєднується з вмілим розподілом акцентів між головним і другорядним – і за кольором, і по тону, і по малюнку. У цьому, безсумнівно, позначається досвід роботи Анни в області іконопису.

Останнім часом витинанка в Сумах користується великою популярністю. Тим, хто хоче познайомитися з кращими зразками, створеними сумськими майстрами, неодмінно потрібно відвідати нинішню виставку в обласній науковій бібліотеці.

Фото: відділ мистецтв Сумської ОУНБ