Суми приєдналися до нацмережі інтеркультурних міст Україні. Принаймні на папері

Сьогодні, 1 березня, в обласному центрі підписано Меморандум Національної Мережі Інтеркультурних Міст України. Своїми підписами документ скріпили міський голова Олександр Лисенко та представник Ради Європи (м. Страсбург) менеджер Національної Мережі ICC-UA (Інтеркультурні міста України) Ксенія Хованова-Рубікондо. Це дає можливість використовувати досвід міжкультурних зв’язків для соціального та економічного розвитку Сум, а також має навчити місто ефективно реалізовувати інтеркультурне різноманіття.

Як зазначила Ксенія Хованова-Рубікондо, проект був створений у 2008 році за сприяння Ради Європи та підтримки Європейського Союзу. Спочатку він був орієнтований лише на міста країн Європейського Союзу, згодом до його реалізації почали долучатися такі міста як Токіо, Монреаль. Було створено Національну Мережу, до якої долучилися і Суми. Нині налічується більше 80 міст-учасників проекту.

«Суми – багатонаціональне місто, тому Проект – вдала нагода використовувати весь потенціал обласного центру на благо його розвитку. Головне – розвитку не тільки культурного, а й в інших сферах суспільного життя – освіті, економіці тощо», – вважає мер. Його заступник і керівник Проекту у місті Суми Степан Пак зазначив, що в обласному центрі проживають представники більше 50 національностей світу, тому розробка Стратегії розвитку міста через призму багатонаціональності дозволить місту вийти на якісно новий рівень. А ось на переконання директора Департаменту комунікацій та інформаційної політики, модератора зустрічі Антоніни Кохан, підписавши Меморандум, Суми вже піднялися на сходинку вище на шляху до Європейської інтеграції.

Відповідно до Меморандуму, місто має проаналізувати роботу Сумської міської ради за методикою ICC індексу протягом 12 місяців після вступу до Мережі Інтеркультурних міст, а також прийняти План дій Мережі на наступні два роки, який включатиме в себе стратегію Мережі, план комунікації, зустрічей, навчальних візитів, розвитку спільних проектів, обміну досвідом.

Нагадаємо, згідно з останніми дослідженнями політекспертів, Сумська область не дотягує навіть до середнього рівня в питанні євроінтеграційного поступу.